Experts pleiten er al langer voor: dakloze mensen moeten éérst een dak boven hun hoofd hebben voordat ze eventuele andere problematiek aan kunnen pakken. Ook in Utrecht is dat het uitgangspunt. Maar in de praktijk ziet raadslid Raaijmakers dat het anders uitpakt.
“Op dit moment wordt vooral ingezet op maatschappelijke opvang. Dat zou een noodoplossing moeten zijn, maar wordt hier gebruikt als een soort permanente oplossing.”
Juist op de opvang worden mensen niet beter, vindt ze. “Als je een verslaving hebt en tussen andere verslaafden terechtkomt, is het heel moeilijk van de verslaving af te komen. Wat wél helpt is als je je eigen plek hebt, je veilige thuis. Mensen hebben een eigen woning nodig.”
Lees het volledige artikel op de website van rtvutrecht.nl:




