Bij de 24-uursopvang van Humanitas Onder Dak in Enschede, Hengelo en Almelo zijn eigenlijk alle plekken bezet. “Maar als mensen zich melden voor de nachtopvang, zorgen we dat er een plekje is”, vertelt directeur Martine Veneman. “Dan zetten we gewoon een extra stoel neer en ruilen we bedden in voor stapelbedden. Creatieve oplossingen, daar zijn we goed in bij de opvang.”
‘Rek is eruit’
Aan die creatieve oplossingen zit echter een limiet. “De rek is er wel uit”, moet Veneman toegeven. “We kunnen niet oneindig bedden bijplaatsen.”
Dat het in de winter drukker is bij de nachtopvang is niet nieuw. “Zodra het wat kouder wordt, komen er meer mensen. Maar dit jaar zagen we het eerder gebeuren. We zijn al in september gestart en hadden op dag één al tien bedden gevuld.”
Lees het volledige artikel op de website van oost.nl:
Opvang voor dakloze mensen vangt winterse klappen op met noodoplossingen
Lees ook:
UPDATE de winterkouderegeling (WKR) blijft tot nader order van kracht
De Winter Koude Regeling (WKR) is ingegaan op vrijdagavond 20 maart 2026 en blijft tot nader order van kracht i.v.m. aangekondigde koude verderop in de week.
Meer boetes voor daklozen: buiten slapen gedoogd, bedelen bestraft
In Den Haag zijn in 2025 meer boetes uitgedeeld aan dakloze mensen dan het jaar ervoor. Maar wie betaalt de oplopende rekening?
De winterkouderegeling gaat in vanaf vrijdagavond 20 maart 2026 en sluit 23 maart 2026
Dat betekent dat de Haagse WKR locatie aan de Haardstede 1 (ingang Beresteinlaan) vanaf vrijdagavond de deuren opent voor iedere buitenslaper tot maandagmorgen 23 maart 2026. Er geldt geen identificatieplicht en er wordt geen eigen bijdrage gevraagd.



