web analytics

Veel dakloze jongeren door psychische problemen

Veel dakloze jongeren door psychische problemen
De gemeente Maastricht noemt de omvang van het aantal dak- en thuislozen schokkend. Wat opvalt is dat er veel jongeren tussen de 18 en 23 jaar dak- of thuisloos zijn.

De gemeente doet onderzoek naar de exacte reden van het grote aantal jongeren dat op straat leeft. Een vermoeden is dat de toename van psychische problemen bij jongeren een rol speelt. Het college van burgemeester en wethouders schrijft dat in een reactie op vragen van de fracties D66, PVM, Maastricht van Nu, SAB en SPM, die werden gesteld naar aanleiding van de ETHOS-telling dakloosheid Maastricht Heuvelland.

Geen verrassing
Uit die telling kwam naar voren dat in de regio 853 mensen dak- of thuisloos zijn. De resultaten waren voor de gemeente geen verrassing, maar het college noemt de omvang van dak- en thuisloosheid schokkend. Door het onderzoek heeft de gemeente inzicht gekregen in de oorzaken. Dan gaat het bijvoorbeeld om scheiding, baanverlies of een conflict in de thuissituatie. Dit in combinatie met een tekort aan betaalbare huisvesting zorgt er voor dat mensen op straat belanden.

Lees het volledige artikel op de website van denieuwewestermaastricht.nl:

Veel dakloze jongeren door psychische problemen

Lees ook:

Share This