web analytics

Karrenvracht aan kritiek op plan daklozenopvang: ‘Almelo legt probleem op bord Wierden’

Karrenvracht aan kritiek op plan daklozenopvang: ‘Almelo legt probleem op bord Wierden’

Beeld ter illustratie gemaakt met Gemini.

Het plan van Almelo om vlak bij de gemeentegrens met Wierden een groep daklozen op te vangen, heeft heel veel los gemaakt. Er klinkt vooral bijtende kritiek, maar er is ook bijval. Dat blijkt uit reacties van lezers van Tubantia in onze rubriek Praat Mee!

Het gaat om een stuk of vijftien zogeheten skaeve huse. Bestemd voor kwetsbare mensen die nu nog dakloos zijn. Omdat deze groep zich moeilijk kan aanpassen en met problemen kampt. Ze zwerven nu door Almelo en veroorzaken dikwijls overlast.

‘Bedankt Almelo!’
De beoogde plek van de opvang is een groot weiland aan de Zuidbroeksweg, pal naast de N36. „Een hele slechte zaak, vanwege de ligging”, vindt J. Lubbers. „Almelo legt haar problemen op het bord van Wierden. Zo kan ik de problemen ook oplossen.” Dat zeggen er meer. In dezelfde bewoording. Harrie Berge: „Fijn om het probleem bij Wierden neer te leggen. En bedankt.”

‘Zo’n opvang hoort in Almelo zelf’
In de meeste reacties is er dan ook geen goed woord voor de plek. „Zo’n opvang hoort in Almelo zelf, dicht bij de stad. Niet ergens weggemoffeld achter een kanaal en snelweg, met totaal geen binding meer met eigen stad”, beargumenteert André Lescher.

Lucitia Lieftinck is het met hem eens. „Dit is geen goede locatie voor opvang van daklozen. Veel te afgelegen. Het is bijna onmogelijk om naar Almelo te gaan. Wierden ( en vooral de wijk Zuidbroek) ligt dichterbij.”

Lees het volledige artikel op de website van Tubantia.nl:

Karrenvracht aan kritiek op plan daklozenopvang: ‘Almelo legt probleem op bord Wierden’

Lees ook:

Share This