Beeld: actie papieren tijger bij het stadhuis in Den Haag afgelopen jaar.
De nieuwe landelijke ETHOS-telling naar dak- en thuisloosheid telde dinsdag 96 deelnemende gemeenten in 11 regio’s. De resultaten komen op 9 december naar buiten. Den Haag deed vorig jaar al mee. In de regio werden toen 7.201 dakloze mensen geteld, van wie ruim 6.200 in de gemeente Den Haag. Straat Consulaat, dat zich inzet voor dakloze mensen in Den Haag, stelde eerder dat de bestaande aanpak en opvang destijds maar 30 procent van de getelde dakloze mensen in de regio bereikten. De overige 70 procent zat niet in de opvang en sliep ook niet zichtbaar op straat, maar leefde bijvoorbeeld van bank tot bank, in een auto, caravan, vakantiepark of antikraakwoning.
‘Veel beleid, weinig resultaat’
Na bekendmaking van die cijfers reageerden wethouders en raadsleden volgens Straat Consulaat geschokt. Ook klonk de belofte dat er extra stappen nodig waren. Daar ziet de belangenorganisatie in de praktijk weinig van terug. Die cijfers kwamen vorig jaar ook terecht in de Haagse gemeenteraad. In oktober besprak de commissie Samenleving de resultaten van de ETHOS-telling. Straat Consulaat protesteerde toen bij het stadhuis met een grote papieren tijger, als symbool voor beleid dat volgens de organisatie vooral op papier bestaat. De Vries sprak daarna in bij de commissie.
‘Helaas moeten we constateren dat de problemen alleen maar groter worden en van echte concrete oplossingen, radicale keuzes en prioriteit geen sprake is’, zegt Jan de Vries, directeur van Straat Consulaat. Hij gelooft dat er aan woonoplossingen wordt gewerkt, maar ziet te weinig resultaat voor dakloze mensen. ‘We moeten constateren dat er in de praktijk niets van te merken is.’
Lees het volledige artikel op de website van Den Haag FM:




