web analytics

Franks vaste slaapplek in het bos in Den Haag is door de NAVO-top nu opeens verboden gebied

Franks vaste slaapplek in het bos in Den Haag is door de NAVO-top nu opeens verboden gebied
Tijdens de NAVO-top volgende week gelden de Scheveningse Bosjes en het Haagse Bos als deels verboden gebied. Ook voor de dakloze mensen die daar verblijven. „Het is goedkoper ons allemaal een week op all-inclusive naar Egypte te sturen.”

Frank laat zijn kamertje in de daklozenopvang zien: een rood en een groen speelgoedautootje op een richel, de schoenen in het gelid naast het bed, notitieblokjes en andere spullen op een stoel. Hij vertelt: „Ik heb al drie keer eerder in deze kamer in de opvang geslapen. Ik kan niet zo met andere mensen.”

Frank, zo hadden Bea Zomer van het Leger des Heils en Jan van Oosten – gemeentelijk projectleider opvang – eerder verteld, slaapt normaal buiten, in het groen. Hij doorkruist meerdere keren per dag de bossen en parken van Den Haag. Maar vanaf zaterdag is een deel van het Haagse Bos en de Scheveningse Bosjes een week lang afgesloten.

Er gaat veel tijd, geld en energie in deze top zitten. Je zou willen dat die ook wordt gebruikt om dakloosheid structureel aan te pakken
Jan de Vries co-directeur Straat Consulaat

Lees het volledige artikel op de website van het NRC:

Franks vaste slaapplek in het bos in Den Haag is door de NAVO-top nu opeens verboden gebied

Lees ook:

Formatie stukgelopen op asielopvang Sportlaan: uitstel kost 400.000 euro per maand

Het op de lange baan schuiven van de opvang aan de Sportlaan loopt flink in de papieren. Het leeg laten staan van het gebouw betekent voor de gemeente een kostenpost van 400.000 euro per maand. Helemaal afzien van de tijdelijke opvang voor asielzoekers en andere kwetsbare groepen zorgt voor nog meer financiële schade. Bovendien zijn schadeclaims dan een ‘reëel risico’.

Valente: CBS-cijfers onderstrepen druk op opvang: dakloosheid vraagt om versnelling aanpak

Het CBS publiceert vandaag nieuwe cijfers over het aantal dakloze mensen in de noodopvang en tijdelijke opvang in 2023 en 2024. Daaruit blijkt opnieuw dat dakloosheid, met name in de grote steden, hoog is. Brancheorganisatie Valente ziet dat opvangvoorzieningen onder toenemende druk staan en roept de landelijke én lokale politiek op om werk te maken van structurele oplossingen, met ‘Wonen Eerst’ als uitgangspunt.

Share This