web analytics

Na daling nu weer meer mensen naar voedselbank

Na daling nu weer meer mensen naar voedselbank

Het aantal gezinnen dat voor eten afhankelijk is van de voedselbank neemt weer toe. Dat blijkt uit het jaarverslag van de organisatie. Een paar jaar lang klopten juist steeds minder mensen aan voor voedselhulp.

Voedselbanken geven gratis eten aan mensen in armoede. Veel voedsel komt uit de supermarkten. De voedselbanken zitten in het hele land, op 181 verschillende locaties. Al die locaties samen hielpen vorig jaar ruim 155.000 mensen, zo’n 11.000 meer dan een jaar eerder.

Het is nog wel een stuk lager dan in 2023 en 2022. In dat laatste jaar van de coronapandemie namen bijna 200.000 mensen hulp van de voedselbank aan.

Meer armoede
Ook de armoede nam vorig jaar weer toe in Nederland, na vijf jaar van daling. Een vergelijkbare knik is te zien bij het aantal werkende armen. “De toename van armoede in een welvarend land als Nederland is zorgwekkend”, schrijft Henk Staghouwer, voorzitter Voedselbanken Nederland, in het jaarverslag. “Dagelijks horen we verhalen van mensen die geen geld meer hebben om eten te kopen, die hun kinderen met een lege maag naar school sturen en zich vaak diep schamen voor hun situatie.”

De stijging is mogelijk ook te danken aan de voedselbanken zelf. De organisatie ging vorig jaar extra hard op zoek naar mensen die tot nu toe onder de radar bleven, maar wel in aanmerking komen voor hulp.

Lees het volledige artikel op de website van de NOS:

Na daling nu weer meer mensen naar voedselbank

Lees ook:

Share This