web analytics

Straat Consulaat reageert op Appeltje van Oranje en draagt oplossingen voor dakloosheid aan

Straat Consulaat reageert op Appeltje van Oranje en draagt oplossingen voor dakloosheid aan
‘Het was prachtig. Ik ben heel trots, ook op onze vrijwilligers die erbij waren en het hele traject hebben meegemaakt van Appeltjes van Oranje. Het is een prachtige erkenning voor ons werk’, reageert mededirecteur van het Straat Consulaat, Jan de Vries. Deze week kreeg de belangenorganisatie voor daklozen een Appeltje van Oranje en dus ook 25.000 euro.

‘We zouden onszelf natuurlijk het liefst op willen heffen. Maar dit is toch in tijden van veel slecht nieuws op dit gebied een steun in de rug. Het helpt ons om weer verder te gaan’, zegt De Vries in het radioprogramma de Ochtendshow met Rob Kemperman.

Een andere gebeurtenis deze week was iets minder feestelijk: de uitkomst van de ETHOS-tellingen, waaruit bleek dat ongeveer 7.200 mensen in Den Haag dak- en thuisloos zijn.
‘Dat valt niet mee. Iedereen buitelt over elkaar om te zeggen “wat een schok, wat een schok”, maar helaas verrast het ons niet. Wel is het nog steeds schokkend. Maar met het Appeltje van Oranje kunnen we ook weer verder gaan. Verder met het uitbannen van dakloosheid’, zegt De Vries.

Lees het complete artikel op de website van Den Haag FM:

Straat Consulaat reageert op Appeltje van Oranje en draagt oplossingen voor dakloosheid aan

Lees ook:

EO-documentaire Appeltjes van Oranje biedt inkijk in maatschappelijke betrokkenheid koningspaar

Een buurthuis dat voelt als een tweede thuis, eenzame jongeren die elkaar vinden en een plek waar mensen zonder thuis welkom zijn: de EO-documentaire Appeltjes van Oranje verweeft deze persoonlijke verhalen met ontmoetingen en exclusieve gesprekken met koning Willem-Alexander en koningin Máxima. Filmmaker Sam Hoevenaar volgt het koningspaar tijdens hun werk in het land en spreekt met hen over hun inzet voor deze sociale initiatieven.

Share This