In 2024 ging de stichting op bezoek bij 50 woningcorporaties door het hele land en ondervroeg tientallen mensen in de wijken die betrokken zijn bij volkshuisvesting: van wethouders tot huurders, van wijkagenten tot huisartsen.
Sinds 2000 zijn veel wijken in Nederland erop vooruitgegaan qua leefbaarheid en welzijn, behalve de wijken met veel sociale huurwoningen waar het destijds vaak al minder goed ging, blijkt uit het rapport. In deze wijken wonen veelal veel mensen met een laag inkomen samen in flats met goedkope huur. Dit komt door het ‘passend toewijzen’, beleid waarbij de goedkoopste huurwoningen moeten worden toegewezen aan de huurders met de laagste inkomens.
Lees het volledige artikel op de website van pointer.kro-ncrv.nl:
‘Welzijn van bewoners in wijken met veel sociale huur holt achteruit’
Frank van der Schee vond zijn roeping op straat
Onderstaand verhaal is opgetekend door Jeske Jongerius, vlak voor de levensbeeïndiging van Frank. Op 21 april 2026 is Frank overleden.
‘Ik heb het eerste deel van mijn leven flink gefeest en er een zooitje van gemaakt. Maar daarna heb ik met mijn ervaringen wel wat kunnen betekenen. Ik ben niet ontevreden.’
Frank van der Schee (57 jaar), straatadvocaat en ervaringsdeskundige in dakloosheid, blikt in aanloop naar zijn levensbeëindiging terug op zijn leven. Zelfregie is voor hem leidend, tot aan het einde. Over een paar weken verwacht hij afscheid te nemen. ‘Dat doe ik dan niet met een slecht gevoel. Dat had ik dertig jaar geleden niet verwacht.’




